Czysta kuchnia bez detergentów

czysta kuchnia

Odkryjmy zapomniane sposoby na utrzymanie porządku. Są bezpieczne, tanie, skuteczne i ekologiczne.

Czasem warto się zastanowić, jak radziły sobie z porządkami kobiety w dawnych czasach. Nie miały przecież dostępu do środków chemicznych. Musiały wiec znaleźć jakieś inne sposoby, by w ich domach panowała czystość. Warto, więc wrócić do babcinych sposobów. Oczywiście wygodniej jest pójść do sklepu i kupić gotowy detergent, ale dużo zdrowsze jest przygotowanie środka czystości samemu. Z tymi wskazówkami, bez problemu posprzątasz swoja kuchnie bez użycia chemii.

Ekologiczny płyn do mycia naczyń można zrobić bardzo szybko. Wystarczy połączyć sok wyciśnięty z trzech cytryn, 400 ml wody, 200 gram soli drobnoziarnistej i 100 ml octu spirytusowego. Wszystko należy gotować przez 10 minut, dopóki płyn lekko nie zgęstnieje. Następnie jeszcze ciepły, przelewa się do szklanego pojemnika.

Z brudnym piekarnikiem, deskami do krojenia, chromowanymi elementami, kamieniem, doskonale sobie poradzi pasta z sody i octu. Trzeba ją przygotować w proporcjach 2:1.

Blaty kuchenne dobrze się czyści sokiem cytrynowym lub kwaskiem cytrynowym rozcieńczonym z wodą. Taka mikstura usunie wszystkie plamy po warzywach i owocach.

Kuchenkę mikrofalową można odświeżyć wkładając do jej wnętrza kilka plasterków cytryny. Należy wtedy ustawić ją na najwyższą moc i włączyć na 5 minut.

A co zrobić z brzydkim zapachem w lodówce? Trzeba do jej wnętrza wstawić jabłko przekrojone na pół lub łyżkę proszku do pieczenia na talerzyku. Raz w tygodniu można przetrzeć wnętrze lodówki wodą z octem. Usunie się brzydki zapach, a przy okazji zdezynfekuje półki i ścianki.

Tak naprawdę niewiele potrzeba by dom posprzątać w sposób ekologiczny. Takie środki czystości to świadomy wybór odpowiedzialnego konsumenta i nie muszą się kojarzyć z zacofaniem.

Posted in Kuchnia

Permalink

Comments are closed.

Targi - Śledź nas!

O Blogu

Serwis fair.waw.pl prezentuje najświeższe informacje dotyczące targów odbywających się na całym świecie. Masz newsa? Wyślij go do naszej redakcji.