Shabby chic w aranżacji wnętrz

Jeśli poszukujemy niebanalnego stylu aranżacji wnętrza, który będzie jednocześnie romantyczny, nastrojowy, ale także pełen jasnych kolorów i ciekawych dekoracji, warto jest zwrócić uwagę na shabby chic. Może to być ciekawa alternatywa dla wszechobecnej skandynawskiej wnętrzarskiej powściągliwości. Shabby chic może być stylem wiodącym w naszym wnętrzu, ale równie dobrze możemy czerpać z niego inspiracje w postaci stylowych dodatków.

Chcąc stworzyć niebanalne wnętrze, które będzie uwodziło swoim pięknem i domowym czarem, ten styl może być doskonałą receptą na urządzenie naszego mieszkania. Ten pełen romantycznych akcentów sposób kreowania przestrzeni sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu rozmiłowanej w romansach singielki. Shabby chic to doskonały pomysł dla każdego wnętrza.

Stare i postarzane

Jednym ze znaków rozpoznawczych tego stylu są stare lub stylizowane na stare meble. Najczęściej są to wymyślne w formie i kształcie stoliki, stoły i sekretarzyki. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym shabby chic jest pobielanie starych mebli oraz wykonywanie na nich przetarć, które dodatkowo dodają im antycznego czaru. Jest to tym bardziej interesujące, że każdy kto lubi samodzielnie wykonywać meble i ozdoby do swojego domu ma tu duże pole do popisu.

Szykowne dodatki

To co decyduje o kwintesencji stylu, to zdecydowanie dodatki. W Shabby chic jest ich dużo i są naprawdę wspaniałe. W kuchni urządzonej w tym stylu spotkamy piękne, postarzane szyldy z napisami imitującymi dawne prospekty reklamowe paryskich kawiarni. Generalnie styl ten czerpie z wnętrz francuskich wiejskich domów, dlatego jest w nim mnóstwo romantycznych dodatków. Dominującymi w nich kolorami są pastelowe róże, błękity i fiolety. Najczęstszym motywem wykorzystywanym na tkaninach są kwiaty. O uwodzicielskim klimacie tego stylu decyduje także bogactwo świeczników i lampionów, które w swojej stylistyce również nawiązują do aranżacji minionych epok.

Jak widać, shabby chic to bardzo nastrojowy i romantyczny sposób aranżacji wnętrz. Poszukując ciekawych inspiracji wnętrzarskich warto jest poznać różne style i potrafić czerpać z nich to co najpiękniejsze.

Posted in Kuchnia

Permalink

Comments are closed.

Targi - Śledź nas!

O Blogu

Serwis fair.waw.pl prezentuje najświeższe informacje dotyczące targów odbywających się na całym świecie. Masz newsa? Wyślij go do naszej redakcji.