Nowoczesne naczynia z ceramiki

Nie znam żadnej gospodyni, która lubiłaby szorowanie przypalonych garnków. Zadanie to ewidentnie nie należy do przyjemnych. A jednak wszyscy wciąż musimy to robić. Naprawdę? Do niedawna może tak. Ale od kiedy pojawiły się nowoczesne patelnie ceramiczne, takie rozwiązanie dawno poszło w niepamięć w wielu domach.

ceramika2

Konwencjonalne naczynia wykonane ze stali, czy innego metalu maja te wadę, że z czasem na ich powierzchni powstają różnej głębokości rysy i pory. Drobinki jedzenia oraz tłuszczu doskonale wnikają do nich a przypaliwszy się, mocno wiążą się z podłożem. To dlatego tak trudno jest je później usunąć Powłoka, którą posiadają patelnie ceramiczne, charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na ścieranie. Pomimo lat intensywnego użytkowania, powłoka nie ma tendencji do zarysowań.

ceramika1

Pozostaje ona idealnie gładka, nie pozwalając zabrudzeniom wniknąć do niej i przykleić się. Dzięki tejże cesze, patelnie ceramiczne nie dość, że są nieporównywalnie bardziej funkcjonalne od konwencjonalnych, to jeszcze przez lata zachowują estetyczny wygląd.

Posted in Kuchnia

Permalink

Comments are closed.

Targi - Śledź nas!

O Blogu

Serwis fair.waw.pl prezentuje najświeższe informacje dotyczące targów odbywających się na całym świecie. Masz newsa? Wyślij go do naszej redakcji.